Тихомир Иванов. Снимка: Reuters

Българинът Тихомир Иванов раздели седмото място в крайното класиране на скок височина на Европейското първенство по лека атлетика в швейцарския град Цюрих.

20-годишният Иванов преодоля 226 сантиметра от втори опит и завърши с равни показатели с италианците Марко Фасиноти и Джанмарко Тамбери, информира БТА.

Българинът, който е балкански шампион през тази година, дебютира на континентален шампионат. Световният шампион от Москва 2013 Богдан Бондаренко (Украйна) триумфира с титлата с 235 сантиметра.

Втори остана друг украинец Андрий Проценко с 233 сантиметра, който спечели втори значим медал през тази година след бронза на световното първенство в зала в полския град Сопот през март.

Трети се нареди олимпийският първенец от Лондон 2012 Иван Ухов (Русия) с 230 сантиметра. Състезателите бяха затруднени от непрекъснатия дъжд и мократа писта.