Снимка: Булфото, архив

Лудогорец извъртя 2:2 с Партизан в Белград и след драма на "ЮНА" се класира за плейоф в Шампионската лига.

Така разградчани за втора поредна година си гарантираха минимум участие в групите на Лига Европа и ще имат шанс да попаднат в тези на най-комерсиалния европейски турнир.

Срещата в Белград бе истинска драма, предложи всичко от тази велика игра, като в крайна сметка щастието се усмихна на българите и те триумфираха.

Лудогрец поведе в резултата след автогол на Трайкович, Марселиньо направи 0:2, за да дойдат силните минути на сърбите, които след два гола на Шкулетич изравниха и се върнаха в мача.

Малко преди почивката обаче се стигна до изгонване на Трайкович и страстите се укротиха в това лудо първо полувреме.

След почивката се стигна до две греди за Лудогорец, териториален превес и стихиен натиск на сърбите, но българите изиграха тактически правилно това полувреме и заслужено докосват групите на Шампионската лига.