Българският шампион Лудогорец изненадващо се издъни при визитата си на шампиона, на Люксембург, Дюделанж.

Разградчани врътнаха 1:1 в срещата реванш, която се игра на стадион "Йос Носбаум" в страната-джудже, като попадението за тима бе дело на словенеца Роман Безяк в 51-ата минута. Домакините обаче изравниха чрез Тюрпел в 82-ата минута.

Така с общ резултат от двата мача 5:1 отборът се класира за следващия квалификационен кръг от Шампионската лига, който се явява трети.

Въпреки, че реваншът бе протоколен, Стойчо Стоев не щади голяма част от титулярите си и ги пусна в стартовия състав, като почивка получиха Дяков, Анисе, Мишо Александров и новото попълнение Вандерсон, които седнаха на пейката.

Това обаче не позволи на тима да стигне до победата, а дори домакините можеха да надвият българския шампион при повече късмет.