Аржентина също трябваше да трепери, но все пак победи Швейцария с 1:0 след продължения в 1/8-финален двубой на Световното първенство по футбол, игран на стадион "Арена де Сао Пауло". Герой за гаучосите стана Анхел Ди Мария, вкарал в 118-тата минута.

Момчетата на Отмар Хитцфелд играха като равен с равен и дори имаха по-добрите положения през първото полувреме. Ромеро спаси удар на Джака, а малко преди почивката Дърмич направи страхотен порпуск, оставайки сам срещу аржентинския страж.

През второто полувреме Аржентина напълно надигра своя противник, но с чудесни спасявания се отличи вратарят Диего Беналио, който отказа Игуаин, Рохо и Меси. Така редовното време завърши без попадения и двата тима трябваше да влязат в продължения.

Точно когато изглеждаше, че двата тима ще си изпълняват дузпи, Аржентина откри резултата чрез Ди Мария, който получи подаване от Меси. секунди по-късно гредата спаси Аржентина след удар с глава на Джемаили.