Босна напусна достойно Мондиала, след като постигна успех с 3:1 над Иран в последния си мач от турнира. Това е и първата победа за страната дебютант на световни финали.

Балканците демонстрираха най-после големия си потенциал и стигнаха до успех над коравия противник, който измъчи до краен предел както Нигерия, така и Аржентина.

Срещата бе от Група "F" и се игра на стадион "Арена Фонте Нова", а босненците стигнаха до добър аванс след голове на Джеко в 23-ата минута и Пянич в 59-ата минута.

Гушенажад обаче намали за иранците в 83-ата минута, а секунди след това Вършаевич вкара третия гол за Босна и оформи крайния резултат.

След този мач Босна финишира на третото място в своята група с актив от 3 точки, докато Иран остана на последната позиция с 1 точка. И двата тима отпаднаха от турнира.

Иранците имаха шанс да продължат напред, но само ако бяха постигнали успех.