Франция направо унищожи Швейцария и записа впечатляваща победа с 5:2 в мач от Група Е на Световното първенство.

Петлите нанесоха решителен двоен удар в рамките на само една минута в средата на първото полувреме. Първо Оливие Жиру вкара с глава след центриране от корнер, а след изпълнението на центъра от Швейцария Карим Бензема пресече подаване и изведе Блейз Матюиди за втория гол.

Пет минути преди почивката след образцова контраатака Жиру асистира за Матийо Валбуена за третия гол на Франция.

След почивката Швейцария започна добре, но в средата на частта Бензема вкара четвърти гол с хубав удар със завъртане. Малко след това пък той записа втора асистенция за петия гол на Муса Сисоко.

Последва тежък период за "Кръстоносците", в който можеха да паднат още 2-3 гола. В самия край на мача обаче те спасиха малко от честта си, като върнаха два гола. Първо влезлият като резерва Джемаили вкара от фаул, а след това Гранит Джака се разписа с ефектен удар от воле.

След успеха Франция почти със сигурност си гарантира класиране за осминафиналите, освен ако не падне с голяма разлика в последния си мач срещу Еквадор. Швейцария от своя страна също има своите шансове, ако победи Хондурас в последния си мач и не се стигне до някаква невероятна въртележка.