България загуби от САЩ с 1:3 (25:19, 22:25, 25:27, 17:25) гейма във втори двубой от група "В" на Световната лига по волейбол, състоял се във Варна.

Възпитаниците на Камило Плачи стартираха срещата по-добре от своя опонент и дръпнаха с три точки, задържайки разликата до второто техническо прекъсване. Противникът ни се пропука и първият гейм бе спечелен от нашите с 25:19.

Българите продължиха да играят на високо ниво и в началото на втория гейм, но към средата вече изпуснаха инициативата и САЩ поведе с разлика. Нашият опонент удържа аванса си и заключи частта с 25:22.

В третия гейм двата отбора си разменяха водачеството, а американците достигнаха до три геймбола. Точно в този момент Скримов бе безупречен, но въпреки съпротивата от наша страна, гостите измъкнаха гейма с 27:25. В четвъртия гейм американците ни надиграха и затвориха мача с 25:17.

На 7 и 8 юни България посреща в София сръбския национален отбор в следващите ни срещи в групата.