Реал Мадрид прекъсна серията си от две поредни загуби с убедителен успех с 5:0 над Райо Валекано в мач от 31-ия кръг на испанската Примера Дивисион, игран на стадион "Сантяго Бернабеу".

Мачът се игра под проливен дъжд, който направи условията много тежки, но дори и това не спря белите. Кристиано Роналдо откри резултата в 15-ата минута след асистенция на Гарет Бейл.

В началото на второто полувреме пък португалецът направи асистенция за втория гол на Даниел Карвахал. Гарет Бейл бе най-активният футболист на терена и последваха два негови гола - първият след асистенция на Ди Мария, а втория след скоростен солов пробив.

Голът на вечерта обаче бе дело на младокът Алваро Мората, който се разписа с изключително прецизен удар. Така Реал възстанови разликата от две точки до Барселона и три до Атлетико Мадрид, като същевременно подобри настроението си преди четвъртфиналния мач срещу Борусия Дортмунд.