Лудогорец и Ботев не се победиха в Разград. Снимка: БТА

Лудогорец се препъна у дома срещу Ботев Пловдив и двата тима завършиха при равенство 1:1 в дербито от 30-ия кръг на "А" група, което се игра на стадион "Лудогорец Арена" в Разград.

Този сблъсък ще се запомни с позорното съдийство на Александър Костадинов, който отсъди повече от съмнителна дузпа за домакините, с която те откриха резултата в 22-ата минута чрез Златински.

Фаулът при който падна гола на Ботев, който бе реализиран от Куртеан в 42-ата минута, пък бе пресилен и също можеше да бъде подминат.

Пловдивчани доиграха мача с човек по-малко, след като в 78-ата минута Лукин получи втори жълт и червен картон.

Като изключим съдийството, двата тима изиграха хубав мач, в който се забелязваше добро качество на футбола. Гостите действаха изключително грамотно тактически, а домакините владееха инициативата.

След този мач Лудогорец събра 65 точки и е на върха със 7 точки преднина пред Литекс, докато Ботев изпревари Левски и има в актива си 51 точки, заемайки 4-ото място.