Снимка: Ройтерс

С късен гол на Гилфи Сигурдсон в 92-ата минута Тотнъм спечели драматична победа с 3:2 над Саутхямптън в мач от 31-ия кръг на английската Висша Лига, игран на "Уайт Харт Лейн".

Гостите поведоха с 2:0 с голове на Джей Родригес и Адам Лалана през първото полувреме. С основна вина и за двете попадения бе Кайл Ноутън, който допусна нелепи грешки.

Тотнъм обаче се върна бързо в мача чрез Кристиан Ериксен, след като на свой ред защитник на гостите сбърка. В началото на второто полувреме датчанинът изравни след асистенция на Роберто Солдадо, а накрая Сигурдсон донесе победата със силен удар от дистанция.

Така "Шпорите" запазиха надежди за място в Топ 4, като в момента изостават на 6 точки от Арсенал, макар "Артилеристите" да имат мач по-малко.