Алехандро Домингес ликува след първия гол срещу Манчестър Юнайтед. Снимка: Ройтерс

Манчестър Юнайтед допусна срамна загуба с 0:2 като гост на Олимпиакос в първи осминафинален мач от Шампионската Лига, игран на стадион "Караискакис".

"Червените дяволи" изиграха изключително слаб мач и напълно заслужено загубиха от гръцкия шампион.

Домакините откриха резултата към края на първото полувреме, когато силен удар бе отклонен от Алехандро Домингес в наказателното поле и излъга Давид де Хеа.

След почивката пък играещият под наем от Арсенал Джоел Кемпбъл вкара втори гол след страхотен удар от над 25 метра. За цял мач Юнайтед имаше едно единствено положение за гол, но то бе опропастено от Робин ван Перси.

Така тимът на Дейвид Мойс е изправен пред изключително трудна задача преди реванша на "Олд Трафорд". Ако отпадне от надпреварата, сезонът вероятно ще е пълен провал, тъй като вече бе елиминиран за двете купи в Англия, а достигането до Топ 4 е почти невъзможно.