Ливърпул постигна инфарктна победа с 3:2 срещу Фулъм в мач от 26-ия кръг на Висшата лига, който се игра на "Крейвън Котидж" в Лондон.

Калпава игра в защита бе на косъм да позволи на лондончани да стигнат до точка, но Ливърпул взе победата. Коло Туре си вкара много комичен автогол в 8-ата минута, а в 41-ата Дани Стъридж изравни.

След груба грешка на Шкъртел домакините стигнаха до аванс след попадение на Ричардсън в 63-ата минута. Гостите обаче изравниха отново чрез Коутиньо в 72-ата минута. Голът за победата бе дело на Джерард от дузпа в 91-ата минута.

"Мърсисайдци" нацелиха и греда чрез Суарес след почивката. "Червените" са 4-и с актив от 54 точки след този мач, докато Фулъм е последен и има само 20.

Дебют за Ливърпул направи Жоао Тейшейра, който се появи в игра десетина минути преди края на срещата.