fallback

Общ преглед
Зимните олимпийски игри в Сочи бяха тържествено открити след помпозна церемония.

Всичко започна с кратка програма, в която имаше обратно броене и накрая разцъфнаха пет цветя, които олицетворяваха петте олимпийски кръга.

Последва  парадът, на който бяха представени делегациите на отборите. С най-ярки костюми бяха тези на Литва и Германия. Този на Каймановите острови пък бе с къси панталони и джапанки, въпреки температурите от 6 градуса.

Нашият тим бе предвождан от състезателката по ски-алпийски дисциплини Мария Киркова. Последни естествено бяха домакините, които бяха със стилни палта в стил "Снежанка", а музикалния съпровод бе микс от Куин и Тату.

След парада с представянето на делегациите започна официалната церемония по откриването. Първо талисманите на игрите - три гигантски кукли на заек, мечка и леопард приветстваха гостите, пързаляйки се на мини шейни.

След това бе показан кратък филм, който показа съкратен артистичен вариант на историята на Русия, кулминацията на който бе построяването на Олимпийския Парк. В тази част ключова роля имаше емблематичният боец Фьодор Емеляненко.

Последва сегмент с тройката коне, който е бил основен метод на транспорт в 18-ти век. Емблемата на игрите - момиче на име Любов полетя над катедралата на свети Базил. Много зрелищно бе представянето на Петър Велики, чийто кораби разбиваха ледове в морето. "Война и Мир" на Лев Толстой бе олицетворена с танц.

Частта за руската революция също бе впечатляваща. В нея имаше голям червен влак и 450 актьори пресъздадоха сцената. Бившият шампион по бокс - 213-сантиметровият Николай Валуев пък пресъздаде милиционера Дядо Стьопа.

След края на тази част президентът на организационния комитет Дмитри Черишенко и президентът на МОК Томас Бах държаха реч, а след тях президентът на Русия Владимир Путин обяви игрите за открити.

Последва пиеса на "Лебедово езеро" на Чайковски, в изпълнение на Диана Вишньова. След това бе издигнато олимпийското знаме, което бе донесено от именити личности като първата жена космонавт Валентина Терешкова, режисьора Никита Михалков и двукратният олимпийски шампион по хокей Вячеслав Фетисов.

Всичко завърши с носителите на олимпийския огън. Той бе донесен на стадиона от Мария Шарапова, мина през Елена Исинбаева, Александър Карелин, Алина Кабаева, Ирина Раднина и Владислав Третяк, които запалиха огъня на игрите.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

240

Кирил-продължение

преди 10 години

..наричат кирилицата "руска азбука", си е тяхен проблем.Има нещо, което ни обединява, защо се дразните бе, муньовци!Защо ходите с тениски с британското знаме, с канадкки кленов лист, а се дърпате от славянството? Защо сърцето ми плаче, когаго видя пъпчиво американче да ходи с наше момиче, хубаво като капка и говори английски по-добре от него? Амириканчето е дошло да си лекува акнето, а нашата *** копнее да се измъкне от Родината си.Създадоха поколение от родоненавистници. Българи, опомнете се!

239

Кирил

преди 10 години

До Анонимен 294Не е справедливо от моя страна да опонирам на слабограмотни и зли хора. Но ще го направя, заради истината. Кирил и Методий не са българи, макар че вероятно имат славянска кръв. Те са високоинтелигентни ромейски политици. Употребявам думата "политици" съвсем съзнателно. Великото им дело е завършено от цар Симеон и учениците им. Никой в Русия не спори по този въпрос. Издигат им паметници, чествуват ги, а ние се дразним. Тоест някои от нас се дразнят. Това, че някои западняци нари

238

The wizard

преди 10 години

Ужасно *** народ коментира тук със сериозни психически отклонения. Повечето получават оргазъм като чуят Русия и при перспективата да им го набутат руснаците всичко им изглежда прекрасно...

fallback