Роналдо бе изгонен срещу Атлетик. Снимка: Ройтерс

Кристиано Роналдо бе изгонен с директен червен картон, а Реал Мадрид завърши наравно 1:1 като гост на Атлетик Билбао в мач от 22-я кръг на испанската Примера Дивисион.

Баските изиграха много добър мач и през първото полувреме бяха по-добрия отбор на терена. След почивката обаче Реал се активизира и откри резултата след асистенция на Роналдо и гол на младока Хесе.

Билбао обаче изравни малко по-късно с попадение на влезлия току що като резерва Ибаи Гомес. Четвърт час преди края се стигна и до изгонването на Роналдо, който бе провокиран от съперник и го закачи леко по лицето.

След равенството Реал се изравни по точки с Барселона, но вече изостава на три точки от лидера Атлетико Мадрид.