Снимка: Ройтерс

Наполи се върна на пътя на победата след три поредни загуби във всички турнири. Играчите на Рафа Бенитес спечелиха с 4:2 като гост на Лацио. С това Наполи събра 31 точки и е на 6 от лидера Ювентус.

Два гола за победата вкара Гонсало Игуаин, а един добави бившият играч на Лацио Горан Пандев. И попадението за Орлите бе дело на бивш играч на Лацио. Валон Бехрами си вкара автогол.

Лацио започна по-добре мача, но Наполи поведе с хубав гол на Игуаин. Само минута след това домакините изравниха чрез автогол на Бехрами.

След паузата Наполи вкара нови два гола. Първо се разписа Горан Пандев, а след това македонецът асистира на Игуаин за 3:1. Малко преди края резервата Кейта намали на 2:3, но Лацио вместо да опита да изравни подари четвърти гол на съперника. Сиани изгуби топката и Мертенс веднага изведе Кайехон, който не сбърка.