Ботев елиминира Черно море за Купата. Снимка: БТА

Ботев Пловдив излъга с 1:0 Черно море и се класира за 1/4 финалите за Купата на България.

Първата среща на "Тича" завърши 0:0 и така пловдивчани продължават в следващата фаза на турнира. Единственото попадение в мача заби Луис Педро в продължението на срещата.

В друг мач от този следобед Черноморец Бургас загуби с 0:1 от Монтана, но се класира за четвъртфиналите в турнира за купата на България. „Акулите“ паднаха на "Лазур", но с общ резултат 3:2, продължават напред в надпреварата.

Единственото попадениe в двубоя падна в 7-та минута. Мичев беше оставен непокрит в наказателното поле и с удар от около десет метра, прати топката в мрежата на Янко Георгиев.