Франция ликува. Снимка: Reuters

Баскетболистите на Франция са новият европейски шампион. За първи път в историята си Петлите грабнаха ценното отличие, след като на финала на турнира в Словения победиха Литва с 80:66.

Те направиха решителна серия в края на втората четвърт, поведоха убедително и след това не изпуснаха контрола върху мача, за да могат по този начин най-после да спечелят златните медали.

Началото бе равностойно. В първата четвърт двата тима стояха близо един до друг, като освен това показаха и добра стрелба.

Никола Батум бе решен да се реваншира за слабото си представяне срещу Испания и наниза няколко коша. Линас Клейза пък отново бе под пара за Литва и след 10 минути балтийците водеха с 22:19.

В първите минути на втората част ситуацията не се промени. Разменени кошове, като правеше впечатление, че Тони Паркър дълго остана на пейката, но липсата му не се усети, защото французите действаха добре в атака.