Шампионът на България Лудогорец победи ПСВ Айндховен с 2:0 като гост и по този начин постигна феноменален успех в първия си мач в турнира Лига Европа. В срещата от група Б на надпреварата момчетата на Стойчо Стоев напълно заслужиха триумфа си със своето отлично представяне.

След като първото полувреме приключи при резултат 0:0, през втората част се очакваше "филипсите" да се хвърлят в търсене на трите точки, но вместо това в 60-тата минута тимът от Разград поведе. Роман Безяк се възползва от грешка на противниковия вратар Йероен Зут и от тридесет метра порази мрежата на съперника.

В 74-тата минута пък холандецът Върджил Мисиджан първо уцели левия страничен стълб зад Зут, но след това разстреля младежкия национал на Холандия с великолепен шут.

Подробности за ПСВ - Лудогорец прочетете тук.