Иван Иванов. Снимка: архив, Reuters

Съперникът на Лудогорец в плейофите на Шампионската лига Базел се класира за 1/16-финалите в турнира за Купата на Швейцария.

В герой за гостите се превърна не кой да е, а новото попълнение Иван Иванов, който се присъедини към тима преди броени дни. Българският национал реализира единствения и победен гол в срещата и по този начин донесе успеха на тима си.

Тимът на Базел се наложи с 1:0 над Олд Бойс в продълженията, след като в редовното време резултатът бе 0:0.

Докато швейцарците играеха мача си, треньорът на тима Мурат Якин бе в Пловдив, за да гледа на живо срещата на Лудогорец с Локо. Отборът пък бе воден от негов помощник в отсъствието на специалиста.

Любопитното е, че Олд Бойс остана с човек по-малко на терена в 63-та минута. Дирек Акдемир остави домакините с 10 души, а това се оказа плюс за съперника.

В 98-та минута на срещата Иван Иванов се възползва от центриране от ъглов удар на Делгадо, българският национал засече топката в мрежата на Олд Бойс за 1:0, а това се оказа и победното попадение, благодарение на което Базел премина в следващия етап за Купата на страната.