Тодор Неделев заби второто попадение за Ботев. Снимка: Булфото

Ботев Пловдив удари с 2:0 Зрински в среща-реванш от втория предварителен кръг на Лига Европа и вече е в следващата фаза на надпреварата, където ще срещне Щутгарт.

Попаденията в мача забиха Мариян Огнянов в 80-ата минута и Тодор Неделев в 88-ата минута. Първата среща в Босна бе завършила 1:1 и така с тази отлична победа "канарчетата" прелетяха в третия предварителен кръг на турнира.

Ботев категорично надигра Зрински, доминираше изцяло през срещата, заслужено взе победата и така си осигури мачове с Щутгарт.

С този успех Ботев изравни 50-годишен свой рекорд. "Канарчетата" записаха четири поредни мача без загуба в Европа, което не им се е случвало от сезон 1962/1963 година в тогавашния турнир за КНК.

Така българските отбори продължават отличното си представяне в този кръг на евротурнирите, след като Лудогорец удари Слован за Шампионската лига, а Берое извъртя престижно 2:2 с Апоел Тел Авив.