Берое успя да постигне нов страхотен успех, след като спечели Суперкупата на България.

Тимът на Петър Хубчев надви с 5:3 след дузпи Лудогорец, като срещата се игра на националния стадион "Васил Левски". Мачът завърши 1:1 в редовното време, а след това веднага се прибегна до дузпите, след като в срещата нямаше продължения.

"Заралии" първи стигнаха до попадение, което бе дело на Венци Христов в 27-ата минута, но "Орлите" изравниха в самия край на полувремето чрез Светльо Дяков.

През второто полувреме обаче и двата отбора останаха с човек по-малко. Дяков бе изгонен след втори жълт картон в 59-ата минута, а шест минути по-късно Стойчев от състава на Берое също напусна терена след втори жълт картон.

При дузпите Марселиньо пропусна единствената за Лудогорец, а беройци си вкараха всички дузпи.

Това е голям успех за Берое, чийто тим триумфира и в Купата на България, където отнво победи след дузпи, надвивайки Левски.