Джеймс Милнър ликува, след като е отбелязал срещу Манчестър Юнайтед. Снимка: Гети

Манчестър Сити победи Манчестър Юнайтед с 2:1 в градското дерби от 32-я кръг от английската Висша Лига, играно на стадион "Олд Трафорд".

"Гражданите" бяха малко по-добрият отбор през целия мач и поведоха в резултата с гол на Джеймс Милнър малко след почивката.

"Червените дяволи" обаче изравниха малко по-късно след автогол на Венсан Компани, който дойде след хубав удар с глава на Фил Джоунс.

Разликата в мача бе направена от влезлият като резерва Серхио Агуеро, който вкара брилянтен индивидуален гол в 78-та минута.

Така небесносините намалиха аванса на червените на 12 точки и потвърдиха твърденията на Роберто Манчини, че разликата от 15 точки не отговаря на разликата в класите на двата отбора.

Това обаче надали ще промени особено интригата в шампионата, тъй като до края остават само 7 кръга.