Левски укроти "акулите". Снимка: Булфото

Левски успя да постигне важна победа с 2:0 при гостуването си на Черноморец Бургас. Двата тима се срещнаха на стадион "Лазур" в двубой от 16-ия кръг на "А" група.

"Сините" нямаха победа на този стадион от пет години, но този път отборът успя да счупи каръка след два гола на Базил де Карвальо през първото полувреме.

Сенегалецът се разписа в 38-ата и 44-ата минута, като по този начин донесе успеха на тима си. В двубоя се забеляза чисто новата двойка централни защитници в състава на гостите - Йордан Милиев и Димитър Везалов.

Новото попълнение Гари Родригес също започна като титуляр и се понрави с бързината си и пробивите по фланговете. Холандецът удари и греда през първото полувреме, а такава тресна и Влади Гаджев след фаул.

След този мач левскарите се изкачиха на лидерската позиция в класирането с 40 точки, макар и може би временно. Бургазлии пък делят 6-ото място с Локо Пловдив, но "Смърфовете" имат по-добра голова разлика.