Барселона победи трудно Валенсия. Снимка: Reuters

"Барселона" победи "Валенсия" с 1:0 в мач от третия кръг на испанската Ла Лига, който се игра на стадион "Ноу Камп".

Титуляр във формацията на "блаугранас" бе новата покупка на тима Алекс Сонг, който си партнираше в средата на терена с Шави и Сеск Фабрегас, докато Иниеста и Бускетс получиха почивка и останаха на пейката.

"Барселона" бе по-активният отбор през първото полувреме и откри резултата, благодарение на снаряда на Адриано. Малко по-късно Фабрегас уцели гредата, останал сам срещу вратаря на гостуващия тим. Втората част бе значително по-безинтересна от първата, а гол на гостите бе отменен заради засада.

След победата Барса оглави таблицата с 9 точки на сметката си, докато Валенсия остана над чертата със само два пункта в актива си.