Арсенал започна сезона с равенство. Снимка: БТА

Ливърпул се сгромоляса много жестоко още на старта на новия сезон на Висшата лига.

"Червените" започнаха кампанията с много големи очаквания, но загуби гостуването си на Уест Бромич Албиън с 0:3.

Двата тима се срещнаха на "Хаутърнс" в двубой от 1-ия кръг на Висшата лига.

Попаденията за "Дроздовете" бяха дело на Гера, Одемвинге и Лукаку в 43-ата, 64-ата и 77-ата минути. Домакините можеха да стигнат до още по-убедителен успех, но Лонг пропусна дузпа в 60-ата минута.

Пул финишира мача с 10 души, тъй като Дани Агер получи директен червен картон за нарушение срещу Лонг при първата дузпа.

Като титуляри в този мач за Пул излязоха новите попълнения Джо Алън и Фабио Борини.

Ерата на Арсенал след Робин ван Перси също тръгна с фалстарт.

"Артилеристите" не успяха да преодолеят съпротивата на Съндърланд и в скучен мач завършиха 0:0. Най-чистото положение пропусна новото попълнение Жиру, който пропусна от чиста позиция 9 минути преди края на срещата.