Реми се радва на гола си. Снимка: Reuters

Франция успя да постигне инфарктна победа над Исландия с 3:2 в контролна среща, която е част от подготовката на "Петлите" за Евро 2012 и се проведе на стадиона във Валансиен.

Селекционерът на французите Лоран Блан даде шанс на доста играчи и на терена се появиха всичките звезди от отбора.

Въпреки това обаче скандинавците започнаха доста по-добре срещата и първи откриха резултата след грешка във френската отбрана и попадение на Биркир Бярнасон в 28-ата минута.

Последният улови една отклонена с глава към него топка и от наказателното поле простреля Стив Манданда.

Добрата игра на исландците продължи и в 34-ата минута те удвоиха предината си. Второто попадение за скандинавците бе дело на нападателя на Аякс Колбейн Сигторсон.

Той засече прекрасно центриране в малкото наказателно поле и с крак отклони топката във вратата на противника.

Седем минути след първото полувреме все пак Франция намери сили за едно попадение, дело на Матьо Дебюши в 52-ата минута.

Той бе намерен в наказателното поле и с удар от много близка дистанция намали изоставането на Франция.

В 85-ата минута Рибери изравни, след като технично прехвърли стража на гостите от близка дистанция. Крайното 3:2 бе оформено от Реми в 87-ата минута.