Мораеш заби хеттрик за победата на ЦСКА. Снимка: Булфото

ЦСКА победи Литекс с 4:1 в дербито на 29-тия кръг на "А" група, който се игра на стадион "Българска армия" в столицата.

Столичани взеха преднина от два чисти гола до почивката благодарение на своя реализатор Жуниор Мораеш, който се възползва от две много груби грешки на "оранжевата" защита.

Веднага след почивката Жуниор Мораеш вкара своя трети гол и практически уби интригата в двубоя, след дейното участие на Бандата и Тошко Янчев в атаката на домакините.

В средата на втората част Крачунов вкара четвърти гол за столичани, след точен удар с глава. Веднага след това обаче Момчил Цветанов вкара почетен гол за ловчанлии.

Другият претендент да титлата - Лудогорец, запази шансовете си за титлата. Разградчани разбиха Калиакра като гост с 4:0 в среща от предпоследния 29-и кръг на "А" група, която се игра на стадиона в Каварна.

Гостите бяха по-добрият отбор на терена и с попадения на Дяков, Стоянов, Гъргоров и Марселиньо в 20-ата, 60-ата, 65-ата и 76-ата минути стигнаха до успеха.

След победата разградчани са 2-и в класирането с актив от 67 точки, на 2 по-малко от лидера ЦСКА.

При победа над "армейците" в последния кръг разградският тим ще завоюва и първата си историческа титла.