Лудогорец спечели с 3:1 срещу Черноморец в хубав двубой от 28-мия кръг на А група и по този начин запази интригата в борбата за титлата. Домакините от Разград бяха по-добрият отбор и заслужено победиха, но мачът определено беше белязан от множество спорни съдийски решения в ущърб на гостите.

"Акулите" поведоха още в 4-тата минута с гол на Костадин Дяков, но с две попадения на Иван Стоянов (едно от тях – от дузпа) и едно на Емил Гъргоров разградският тим стигна до обрат.

В 34-тата минута мениджърът на бургаския отбор Димитър Димитров си изпусна нервите заради отсъжданията на рефера Стефан Спасов, нахлу на терена, след което беше изгонен.

15 минути преди края на двубоя пък Тодор Паланков от Черноморец получи директен червен картон за грубо нарушение срещу Александър Барт.