Рууни не успя да помогне за победа на Юнайтед, въпреки двата си гола. Снимка: Reuters

Английският шампион Манчестър Юнайтед се отдалечи от титлата, след като врътна равенство 4:4 срещу Евертън.

Двата отбора се изправиха един срещу друг на "Олд Трафорд" в среща от 35-ия кръг, а домакините реализираха попадения чрез Руни (2), Уелбек и Нани, които паднаха в 41-ата, 57-ата и 60-ата минути. Вторият гол на Руни пък бе в 68-ата минута.

Головете за гостите бяха дело на Никица Йелавич (2), Маруан Фелаини и Стивън Пиенаар съответно в 33-ата, 83-ата, 67-ата и 85-ата минути.

След този мач Юнайтед е лидер в класирането с актив от 83 точки, като тимът вече не е толкова близо до титлата, колкото бе преди кръг.

Разликата със Сити може да бъде стопена на три точки, ако "Гражданите" надвият Уулвърхемптън.