Снимка: Ройтерс

Ливърпул обърна с 2:1 Евертън и се класира на финал за ФА Къп, където ще срещне Челси или Тотнъм, които играят утре.

В герои за "червените" се превърнаха Луис Суарес и Анди Каръл, които вкараха попаденията за Ливърпул и класираха отбора си за финал. Преди това Евертън бе повел чрез Никица Йелавич.

"Червените" изиграха посредствено първо полувреме, но след почивката тотално разнебитиха символичните гости и логично ще играят за трофея.

"Карамелите" направиха отлична първа част, възползваха се от грешка в отбраната на Ливърпул и заслужено поведоха.

След почивката обаче Евертън заложи на защитна тактика и бе наказан от "червените", които се бяха развихрили и след многобройни пропуски на Анди Каръл все пак обърнаха и взеха заслужена победа.

Така Ливърпул може да спечели втори трофей този сезон, след като вече вдигна Карлинг Къп.