Левски и Лудогорец продължиха да мачкат в "А" група и записаха леки победи съответно над Ботев Враца и Светкавица Търговище.

Левски удари с 2:0 Ботев във Враца и постигна поредната си шампионатна победа с треньор Николай Костов.

Попаденията в мача паднаха през второто полувреме. По един гол забиха Орлин Старокин и Владо Гаджев.

След този успех Левски успя поне малко да се реваншира пред "сините" фенове, за отпадането си от турнира за Купата на България.

Левски завърши мача в намален състав, след като Жуниньо си изпроси директен червен картон в 65-ата минута за удар без топка.

Лидерът в "А" група Лудогорец пък тресна с 5:0 Светкавица и запази преднината си от Левски на три точки.

Два гола за Лудогорец заби Кабаселе, по едно попадение добавиха Мирослав Иванов-Деко и Георги Костадинов, а Петър Трифонов си отбеляза автогол.