Реал Мадрид запази преднината си от 10 точки пред Барселона. Снимка: Reuters

В тренировъчно темпо Реал Мадрид разгроми Еспаньол с 5:0 в мач от 25-я кръг на испанската Примера Дивисион, игран на стадион "Сантяго Бернабеу".

Резултатът бе открит след дежурния гол на Кристиано Роналдо, паднал в средата на първото полувреме след подаване на Гонсало Игуаин. Малко след това Сами Кедира вкара втори гол след пас на Йозил.

След почивката се разигра Кака, който изработи нови три гола. Първо той асистира на Игуаин в 47-та минута, а след това сам реализира след подаване на Роналдо. Накрая в 78-та минута отново Кака асистира на Игуаин за крайното 5:0.

Резултатът можеше да бъде и по-голям, ако не бяха невероятните пропуски на Игуаин и Роналдо, който удари и една греда. Вратарят на гостите Кико Касия също направи редица страхотни спасявания.

След победата "белите" отново възстановиха преднината си пред Барселона на 10 точки.