Челси продължава със слабото си представяне под ръководството на Андре Вилаш-Боаш. "Сините" се издъниха у дома срещу Бирмингам в днешния двубой от 5-ия кръг на ФА Къп.

Двата тима врътнаха равенство 1:1 на "Стамфорд Бридж" и по този начин столичани пропуснаха чудесна възможност да се класират за следващия кръг на турнира, който е 1/4-финален.

Двубоят започна по-добре за лондончани, но въпреки това гостите от Бирмингам първи откриха резултата чрез Мърфи още в 20-ата минута.

Само две минути по-късно Хуан Мата пропиля дузпа, която бе отсъдена за нарушение срещу Рамиреш в наказателното поле.

Първото попадение за домакините дойде в 62-ата минута и бе дело на младока Даниел Стъридж. До края на мача Челси не успя да вкара втори гол и в крайна сметка равенството се запази.

Двата тима ще се изправят един срещу друг във втори сблъсък, от който ще бъде определено кой ще премине в следващата фаза на ФА Къп.