Манчестър Юнайтед спечели трудна победа с 2:1 срещу Арсенал в дербито от 22-ия кръг на английската Висша лига, играно на стадион "Емиратс".

Победния гол вкара Дани Уелбек десет минути преди края, след добра атака и асистенция на Антонио Валенсия. Самият Валенсия бе открил резултата точно в края на първото полувреме.

След почивката обаче Арсенал се активизира и Робин ван Перси изпусна невероятно положение, но след това се реваншира с изравнителен гол в 70-ата минута.

Благодарение на победата "Червените дяволи" запазиха дистанцията от  3 точки до лидера Манчестър Сити. След поражението пък Арсенал вече изостава на 5 точки от четвъртия Челси.