Давид Вийя и Хави Варас се борят за топката. Снимка: Reuters

Севиля измъкна драматично равенство 0:0 като гост на Барселона в дербито от 8-я кръг на испанската Примера Дивисион.

До тази развръзка се стигна след като вратарят на гостите Хави Варас направи поредица от блестящи спасявания.

В 92-та минута обаче Барса спечели доста спорна дузпа и изглеждаше, че Лео Меси най-накрая ще разпечата вратата на Севиля.

Варас обаче спаси дори и удара от бялата точка, за да отчая каталунците. В последните минути на срещата пък нервите не издържаха. Кануте и Наваро бяха изгонени.

След равенството Барселона пропусна възможността да си върне първото място и остава на точка от лидера Реал Мадрид, който има 19 точки. Днес обаче Леванте може да изпревари и двата гранда, ако победи Виляреал.