Байерн Мюнхен завърши наравно 1:1 при гостуването си на Наполи в мач от Шампионската лига. Отборът на Юп Хайнкес имаше превъзходство през по-голямата част на срещата, но не успя да се възползва от това.

Баварците поведоха с "гол от съблекалните” на Кроос, пропуснаха и други изгодни положения. В края на първата част Холгер Бадщубер си вкара автогол, с което серията "суха мрежа” приключи.

В 47-ата минута Марио Гомес изпусна дузпа, а с това и шанса от юбилейна победа номер 200 в турнира на шампионите.

След 11 победи в 12 мача и без гол във вратата си във всичките тези срещи, Байерн излезе с високо самочувствие и най-добрия си състав. Само Робен отсъстваше, но неговата липса прави все по-малко впечатление.