Италия се присъедини към Германия и Холандия като първите класирали се отбори за финалите на Евро 2012. Адзурите спечелиха с 1:0 срещу Словения у дома и са недостижими на първата позиция в група С.

Освен това тима на Чезаре Прандели изравни рекорда на Джовани Трапатони от 2002 и на Роберто Донадони от 2008 с пета поредна победа.

Единственият гол в мача във Флоренция вкара Джампаоло Пацини. Нападателят влезе като резерва и се разписа 5 минути преди края. Крайният резултат е отличен за Италия, но едва ли треньора е харесал представянето на адзурите.

На "Артемио Франки" имаше много малко публика. Едва 16 000 дойдоха да гледат мача, в който Италия можеше да се класира на Евро 2012.