Роналдо в прегръдките на съотборници след втория му гол. Снимка: Reuters

Реал Мадрид недвусмислено заяви претенциите си за новия сезон, постигайки впечатляваща победа с 6:0 като гост на Сарагоса в първия кръг на испанската Примера Дивисион.

Мадридчани имаха тотално превъзходство от първата до последната минута и можеше да постигне дори двуцифрен резултат, ако не бяха 12-те спасявания на вратаря на домакините Роберто.

Кристияно Роналдо пък показа, че няма да се откаже от голмайсторската титла и през този сезон, започвайки кампанията с хеттрик. Португалецът откри резултата в средата на първото полувреме, а малко след това Марсело удвои.

След почивката Чаби Алонсо вкара трети гол с удар отдалеч, а след това Роналдо направи 4:0 след добра атака на Бензема и Ди Мария. Влезлият като резерва Кака вкара страхотен пети гол, а след това участва в изработването и на последното попадение на Роналдо.