И легендата Пеле отпразнува спечелването на Копа Либертадорес. Снимка: Reuters

Бразилският гранд Сантос успя да триумфира с купата в турнира Копа Либертадорес, след като надви в реванша от финала уругвайския Пенярол с 2:1.

Двубоят между двата тима се игра в Сао Паоло, а домакините като цяло демонстрираха по-добър футбол и напълно заслужено стигнаха до успеха.

В първия двубой, игран в Уругвай, двата тима завършиха при нулево равенство, но този път Сантос не сгреши и взе своето.

Неймар пък може би изигра последния си мач за клуба, тъй като е свързван с трансфер в английския гранд Челси.

Младият бразилски национал изигра доста силен мач и откри резултата две минути след почивката с плътен удар от наказателното поле.

Той получи добър пас от свой съотборник и с изключително техничен удар прати топката в ъгъла на стража на гостите.