Снимка: Булфото

Левски се измъчи срещу Пирин в Благоевград, но взе много ценна победа с 3:2 и съкрати изоставането си от Литекс на пет точки. Шампионите обаче имат мач по-малко, тъй като по-късно днес приемат Сливен.

Два гола за Пирин вкара Иван Цветков. Точни за "сините" бяха Матондо, Гара Дембеле и Христо Йовов. Първото полувреме бе за домакините, които създадоха поне три чисти голови положения, успяха да вкарат едно от тях, но допуснаха лек изравнителен гол на Минев.

В началото на второто полувреме "орлетата" нацелиха две греди, но след това "сините" взеха инициативата и вкараха нови два гола.

В края на мача интригата се върна с гол от дузпа за Пирин, но за нещо повече нямаше време и Левски удържа победата.