Седма шампионска титла спечели Борусия Дортмунд. Победата с 2:0 и провалът на Байер Леверкузен в Кьолн (0:2) направиха отбора недостижим на върха в класирането два кръга преди края на сезона.

В третата си година начело на тима Юрген Клоп го направи шампион. За последно клубът от Рур спечели отличието през 2002 година.

Домакините стартираха нервно мача, оставиха на Нюрнберг инициативата. Това обаче трая само половин час – в 32-ата минута Бариос взриви стадиона. Борусия Дортмунд поведе с 1:0.

Нюрнберг си остава любимия противник на Бариос – в три мача той вече има пет гола срещу този отбор.

Окрилени от гола и усещащи приближаването на златото, играчите на Дортмунд натиснаха. Две минути преди почивката защитата на Нюрнберг изглеждаше като квартална формация и Левандовски без проблеми реши мача – 2:0.

През втората част еуфорията владееше стадиона, после дойде и новината за головете на Кьолн във вратата на Байер Леверкузен, които съвсем взривиха емоциите.

Мачът се доиграваше, а 80 000 фенове на домакините на стадиона лисуваха.

Борусия Дортмунд – шампион на Германия 2011.