Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Само четири дни след драматичния обрат срещу Виляреал за първенството, Реал Мадрид се пребори за нова победа. Този път "белите" обърнаха Атлетико Мадрид с 3:1 за купата на Краля на своя "Сантяго Бернабеу".

"Дюшекчиите" изненадващо откриха резултата още в 7-ата минута чрез добавка на Форлан на празна мрежа. Почти веднага обаче Серхио Рамос изравни с глава след корнер.

Реал имаше смазващо превъзходство през първото полувреме, но вратарят на Атлетико Давид де Хеа направи куп феноменални спасявания.

След почивката Реал стигна до пълен обрат, като герой бе Месут Йозил. Германецът първо направи страхотна асистенция на Кристиано Роналдо, а след това вкара третия гол в последната минута.

Целият мач бе накъсан от многобройни спорни съдийски отсъждания, които ощетиха и двата отбора и доста изнервиха футболистите. За щастие обаче не се стигна до сериозни разправии или червени картони.

Реваншът е след седмица на стадиона на Атлетико "Висенте Калдерон".