Носителят но Големия кристален глобус Емил Хегле Свендсен (Нор) спечели индивидуалния старт на 20 км от петия кръг на световната купа по биатлон, който се провежда в германския зимен център Руполдинг.

25-годишният норвежец, който вече има една победа през сезона в тази дисциплина, допусна една единствена грешка при четвъртата си стрелба и с великолепна последна обиколка успя да отмъкне първото място с общо време от 50:39.4 мин.

Втори, също с 19 повалени мишени, но с изоставане от 7.4 сек., финишира младата френска надежда Мартен Фуркад, а трети се нареди австриецът Доминик Ландертингер.

Отличните изяви на Краси Анев продължиха и днес, като българинът бе един от петимата биатлонисти завършили надпреварата с безгрешна стрелба (20/20).

По-слабото му ски-бягане обаче му отреди в крайното класиране 22-ро място.

Михаил Клечеров сбърка три пъти си при излизанията на огневия рубеж и се нареди на 55 място с 4:49,6 минути изоставане. Владимир Илиев пък направи цели седем грешки и зае 88-о място.