Снимка: Булфото

Българският биатлонист Красимир Анев продължава да показва отлична форма от началото на състезанията за Световната купа по биатлон при мъжете.

Днес Анев зае престижното 12-о място в спринта на 10 километра в австрийския зимен център Хохфилцен.

Българинът не направи нито една грешка при двете стрелби и зае 12-а позиция с време 29:18.1 минути.

Иначе състезанието отново бе спечелено от норвежец, но този път това бе Тарей Бое, който записа първи успех в своята кариера.

Той последва своите сънародници Емил Хегле Свендсен и Оле Ейнар Бьорндален, които вече записаха победи в Световната купа.

Бое финишира с време 28:17.6 минути и нито една грешка при стрелбата. Втори остана Сергей Сендев от Украйна, а третата позиция спечели Алекси Бьоф от Франция.

Свендсен води в генералното класиране за Световната купа с 217 точки, Бьорндален е втори със 199, Бое пък е трети със 186 точки.