Виляреал продължи със силното си представяне от началото на сезона в испанската Премиера и победи Атлетико Мадрид с 2:0 у дома. Така с 19 точки тимът пак излезе на второ място, с по-добра голова разлика от Барселона.

Реал е лидер с 20, а след загубата Атлетико е 8-и с 13.

Серхио Агуеро започна титуляр за гостите след доброто си представяне в средата на седмицата срещу Розенборг и още във 2-ата минута аржентинецът прати топката в мрежата, но попадението бе отменено поради засада.

Домакините отговори по най-добрия начин и поведоха още в 9-ата минута. Нилмар отне топката в центъра, а след това пусна хитър пас зад защитата към Кани, който преодоля Де Хеа за 1:0.

Последваха равностойни минути, за да се стигне до най-спорния момент в самия край на първата част. Тогава Диего Лопес спаси удар, на Годин, а Агуеро стигна пръв до топката, след което изглеждаше, че бе съборен от вратаря.