В един от най-лудите мачове от началото на сезона, Нюкасъл успя да отстрани Челси от Карлинг Къп, след като надделя с 4:3 над "сините" насред "Стамфорд Бридж".

Въпреки не особено високия престиж на турнира и факта, че двата отбора разчитаха на много от резервите си, срещата бе повече от любопитна и дълго ще се помни от феновете на двата тима.

Още преди двубоя бе ясно, че Карло Анчелоти ще заложи на младоците и ще остави извън групата Дидие Дрогба, Майкъл Есиен, Микел и Ашли Коул. Вместо това на терена бяха Ван Аанхолт, Джефри Брума, Даниел Стъридж, а през второто полувреме се появи и Макийчрън.

Срещата започна с гол на Аанхолт още в 6-та минута, но после след попадения на Рейнджър, Тейлър и Амеоби "свраките" обърнаха до 1:3.

Анелка намали в 70-та минута, а в 87-та от дузпа изравни до 3:3, при което продълженията изглеждаха неизбежни, а устремът на Челси победен.

Да, но не. В 90-та минута Амеоби отново избухна и с глава наказа домакините за 3:4.