Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Португалия записа първа победа на световното първенство, след като във втория си мач от група "G" отвя бойкия тим на Северна Корея с 7:0.

Европейският тим завърши 0:0 в първата си среща срещу Кот д'Ивоар, докато азиатците загубиха с минималното 1:2 от Бразилия.

Момчетата на Карлош Кейрош демонстрираха невероятен футбол и се възползваха от всички пролуки в защитата на севернокорейците, чиято стабилна отбрана днес сякаш бе забравена в съблекалните.

След като през първата част Мейрелеш откри резултата, след почивката в рамките на десет минути Симао, Алмейда и Тиаго изведоха тима до 4:0, а в последните десет минути Лиедсон, Роналдо и Тиаго се разписаха за 7:0.