Емил Хегле Свендсен (Нор) спечели спринта на 10 км – пети кръг от световната купа по биатлон, който се провежда в германския зимен център Руполдинг.

24-годишният норвежец бе безупречен на огневия рубеж (10/10) и успя да изпревари само с 3.2 сек. легендата в този спорт  - Оле Ейнар Бьорндален, който също не допусна грешка при двете си стрелби.

Третото място остана за Мики Грайс, а призовата шестица допълват още Доминик Ландертингер, Симон Фуркад и Мартин Фуркад.

Четирима българи се включиха в днешното състезание, като с най-предно класиране е Краси Анев – 66-ти, Владо Илиев е 69-ти, Мишо Клетчеров – 75-ти, а Мартин Богданов се нареди на 119-та позиция.