Германия се класира на финала на европейското първенство след инфарктна победа с 3:2 срещу Турция.

Южните ни съседи изиграха може би най-силния си мач на шампионата, но бяха победени именно по сценария, по който те побеждаваха в последните си три мача - в последната минута.

Турците поведоха с гол на Угюр Борал, но Швайнщайгер изравни.

Клозе даде преднина на тима си, но Шентюрк изравни в 88-ата минута. И когато всички очакваха продължения, Филип Лам направи 3:2 в последната минута от редовното време, като така класира Бундестима на финал.

Победата на Германия обаче бе помрачена от грандиозен телевизионен гаф.

Европа не можа да види голяма част от мача, заради срив в картината.

От УЕФА обявиха, че заради силна гръмотевична буря почти всички телевизии са изгубили сигнал от мача Германия – Турция за дълги периоди от второто полувреме

Сривове по трасето попречиха да се види голяма част от второто полувреме, като същото се случи и в България, където телевизия "Диема"не успя да покаже развръзката на мача, а след това пусна отново последните 15 минути, когато паднаха последните 3 гола.