Екатерина Дафовска извоюва бронзов медал в спринта на 7,5 километра за жени на Европейското първенство по биатлон в германския зимен център Лангдорф. Класирането й обаче бе постигнато в отсъствието на почти всички силни биатлонистки.

Дафовска направи две грешки в стрелбата и допълнителните 300 метра й костваха титлата. 30-годишната чепеларка зае трето  място с време 23:55,7 минути - на 17,7 секунди от шампионката Нина Лемеш (Украйна), която стреля без грешка. Втора само на 0,5 секунди е Олга Анисимова от Русия, също без пропуск на огневия рубеж.

Младата Нина Кадева отново се представи добре - 14-о място на 1:15,2 минути от победителката с една грешка в стрелбата.  Ирина Никулчина обаче отново нямаше ден на огневия рубеж. 31-годишната банскалийка пропусна да порази половината от десетте мишени и се нареди 26-а на 1:58,0 минути от Лемеш от общо 69 завършили състезателки.

Европейската шампионка на 15 километра Павлина Филипова не стартира заради възпаление на гърлото в последния момент и нямаше как да бъде заменена от резервата Радка Попова. Треньорският щаб прецени, че не трябва да се рискува с участието на Филипова и запази силите й за щафетата в събота.

Утре ще се състои преследването на 10 километра за жени, където Дафовска има големи шансове да извоюва златото.